Arendal Fotball + Arendal Gatefotball = sant

Etter flere års samarbeid knytter vi nå båndene enda tettere.

Arendal Gatefotball har vært synlige i og rundt Norac stadion lenge, og har blant annet stått for grlling på kampdager for å finansiere litt ekstra utstyr og reiser til turneringer. Nå blir gatefotballen enda mer synlig.

Daglig leder i Arendal Fotball, Asbjørn Sauesund, gleder seg til å knytte enda tettere bånd til Arendal kommune sitt fantastiske lavterskeltilbud.

- Det skulle bare mangle at ikke vi spiller med Arendal Gatefotball på våre drakter når de har spilt med vår logo på sitt tøy i mange år allerede. Nå åpnet det seg en plass på våre drakter, og da var det selvsagt Arendal Gatefotball som skulle på! Nå håper vi også å få integrert gatelaget enda mer inn i miljøet på Norac stadion. 

Primus motor for gatelaget er Jack Fredriksen, og laget driftes av Arendal kommune.

Virksomhetsleder for Aktivitet og mestring i Arendal kommune, Vidar Åsheim, tror det er mye å hente på et enda tettere samarbeid. 

- Vi er stolte over at Arendal Fotball velger å løfte frem dette veldig viktige tilbudet som vi har i  Arendal kommune, og er veldig takknemlige for at de tar i mot laget med åpne armer. 

Heia Arendal (Gate-) Fotball 🤍💙🤍

Annonse: