Arendal Fotball søker ny salgs- og markedsansvarlig

Arendal Fotball har ambisiøse planer for markedsarbeidet fremover. Er du personen som gjør at vi når våre mål?

Salgs- og markedsansvarlig

Vil du bli være med å skape det beste sponsornettverket i vårt distrikt?

Arendal Fotball er, og skal være spydspissen i fotballpyramiden i østre Agder (fra Arendal til grensen til Telemark), Klubben har to lag, ett herrelag i PostNord-ligaen og ett kvinnelag i 2. divisjon. 

Den vi søker må - i likhet med spillerne våre - være ambisiøs, sulten og villig til å løpe både fort og langt for å lykkes. Vi ønsker oss en lagspiller som bidrar til å skape god stemning både i klubblokalene og ute blant etablerte og fremtidige samarbeidspartnere, og som gjennom målrettet arbeid bidrar til at Arendal Fotball øker inntektene og har fornøyde partnere på alle nivåer. 

Som salgs- og markedsansvarlig i Arendal Fotball vil du jobbe tette sammen med daglig leder, og være en viktig brikke for å legge grunnlaget for toppfotballsatsingen i vår region. Du vil kunne ha stor påvirkning på hvordan stillingen endelig utformes ut fra dine ønsker og kvalifikasjoner.

Arbeidsoppgaver:

 • Forhandling, utvikling og oppfølging av kommersielle avtaler. Både eksisterende partnere og nysalg.
 • Sørge for gode møteplasser og arrangement for klubbens samarbeidspartnere.
 • Ta eierskap til klubbens CRM-løsning og bygge databaser både på bedrifts- og personnivå.
 • Være klubbens representant i relevante foreninger og fora.
 • Generell markedsføring, omdømme- og merkevarebygging.
 • Noe innholdsproduksjon til arendalfotball.no og våre SoMe-kanaler.

Kvalifikasjoner:

 • Dokumenterte resultater fra B2B-salg
 • Etablert nettverk i næringslivet i vår region er en fordel, men ingen forutsetning.
 • God digital kompetanse. 

Personlige egenskaper:

 • Utadvendt og dyktig relasjonsbygger
 • Ryddig, strukturert og effektiv
 • Evne til å skape entusiasme og positivitet.

Spørsmål om stillingen kan rettes til daglig leder Asbjørn Sauesund, 93029228, [email protected] . Søknad sendes til samme adresse snarest, men senest 10. november.

Annonse: