Arendal-spillerne kan gå med hevet hode i borgertoget

Arendal ville mest, spilte best, og leverte en flott forestilling på bortebane i 80 minutter. Kreftene holdt dessverre ikke helt inn.

Foto: Helge N. Olsen

Til tross for at Jerv spilte hjemme, var det Arendal som styrte det som skjedde ute på banen i første omgang. Arendal løp mer, vant flere dueller, og kombinerte tidvis fint. Jerv, som i år skulle være mer ballbesittende, slo stort sett langt som svar på Arendals intensive press.

Likevel var det ingen mål som skilte lagene til pause. Andre omgang fortsatte i samme tralt som første, med et sultent Arendal-lag som jaget seier. Etter 66 minutter fikk Martin Ramsland en høy ball mot seg med ryggen til mål. Det spektakulære brassesparket var ikke et rent treff, men nok til at Jerv keeperen måtte gi retur. Den ble satt i mål av høyreback Aleksander Opsahl til ellevill jubel fra en fullsatt borteseksjon.

Etter scoringen skiftet kampen gradvis karakter,  og Arendal fremstod fornøyde med å forsvare seg. Det var først de siste 10 minuttene Jerv klarte å sette Arendal under ordentlig press, med et utall lange baller fra egen halvdel, fra innkast og fra dødballer. Dommeren la til hele åtte (!) minutter, og etter seks av disse klarte ikke et slitent Arendal-lag å stå i mot lenger. Balltap, innlegg, duell, og sist på nedfallsfrukten resulterte i at Arendal ikke fikk med seg alle tre poengene.

Til tross for at det var Jerv som fikk oppturen med en sen scoring, er det nok i Arendal det er mest applaus i vente i borgertoget. 

 

 

Annonse: