Daniel Hultqvist til Jerv

Midtstopper Daniel Hultqvist (27) er solgt til Jerv.

Daniel har spilt 41 kamper for Arendal Fotball etter at han kom til klubben fra den svenske klubben Örebro før fjorårets sesong. Daniel er klar for spill for Jerv etter søndagens kamp mot Sandviken.

Med mindre enn seks måneder igjen av kontrakten kan en spiller signere for en ny klubb fra 1.1., noe Daniel altså har valgt å gjøre med Jerv. 

Daglig leder Asbjørn Sauesund:

- Når Daniel først har signert med Jerv for neste år er det god klubbdrift å spare lønnskostnader og samtidig hente noen få kroner fra Jerv sin velfylte portemoné nå. Selv om Daniel helt sikkert hadde vært profesjonell og gjort en jobb for oss i høst, så ønsker vi heller å hente inn en erstatter i sommer som vi ønsker å satse på for fremtiden.

Vegard Hansen:

- Vi er i dialog med flere spillere som vil styrke oss inn mot høstsesongen. Vi vil nok se 2-3 nye spillere inn i løpet av de neste ukene. Vi skal styrke oss, og har ambisjoner om å stille et forsterket lag i høst som kan gi lagene foran oss på tabellen kamp helt inn.

 

Arendal Fotball takker for innsatsen i helhvitt, og ber Daniel og Jerv forberede seg på to tunge tap mot Arendal Fotball i høst ;-)

Annonse: