Jonatan vil stenge buret for gamle kompiser
Det blir et gjensyn med gamle kjente for keeper Jonatan Byttingsvik når Moss kommer til Arendal lørdag. Flere av Moss-spillerne er tidligere lagkamerater. Video
Den tidligere Arendal-spilleren Kristian Strande er årets kaptein i Moss FK. Han har spilt sammen sammen med Jonatan Byttingsvik både i Arendal i fjor (selv om Jonatan da var ute med korsbåndskade mesteparten av sesongen) - og de to spillerne har også en felles fortid i Molde.
Ekstra motivasjon
Moss-keeper Mathias Eriksen Ranmark har også fortid i Molde - så der også dermed en gammel kjenning for keeperkollegaen i Arendal. Dessuten har Moss nylig signert Mathusan Sandrakumar - (eller Madhu som er "kunstnernavnet") fra Stjørdals Blink. Han har tidligere vært i Levanger - samtidig som Jonatan Byttingsvik spilte for klubben.
- Det blir jo begrenset hvor mye kontakt vi har med hverandre når vi spiller i ulike klubber, men Kristian (Strande) satt på hjem til Molde senest i sommer, forteller Jonatan Byttingsvik som ikke legger skjul på at det er en ekstra motivasjon å spille mot gamle kjente.
- Det vil jo være ekstra gøy å vinne mot dem når vi kriger om førsteplassen, selvfølgelig. Det er alltid god stemning, men når dommeren blåser i gang kampen, da er det full krig, sier han.
Forsterket lagene
Da lagene møttes i vårsesongen, vant Arendal 1-0 på Melløs stadion etter en tidlig scoring av Andreas Hellum. Det kan bli jevnt og tøft også til lørdag, men Jonatan Byttingsvik har en klar ambisjon om å holde nullen.
- Det har jeg selvfølgelig alltid. Samtidig tror jeg vi kan score både to og tre mål mot Moss, sier keeperen.
Både Arendal og Moss har forsterket lagene i løpet av sommeren - og Jonatan konstaterer at de to nysigneringene som har kommet til Arendal har bidratt til å løfte laget ytterligere.
- Både Sander (Marthinussen) og Vegard (Bergan) er spillere som er gode å ha i gruppa. Det har vi merket allerede, fastslår Jonatan Byttingsvik.
Se videointervju med Jonatan her: