Målløst på Norac stadion
Arendal jaget seier, men Sandviken holdt ut.
Foto: Helge N. Olsen
Sandviken kom best i gang og mye av spillet foregikk på Arendal sin halvdel de første 20 minuttene, uten at Sandviken hadde mer enn resultatløse hjørnespark og lange innkast å vise til. Arendal kom etter hvert mer med, og fikk omgangens største sjanse da Andreas Østerud fikk dra til på halvspretten fra skrått hold, et skudd keeper reddet.
Andre omgang foregikk stort sett inne på Sandviken sin halvdel, og det var tydelig at Sandviken etter hvert var svært fornøyd med resultatet. Sandvikens spillere ble liggende oftere og lengre med skader/kramper etter hvert som kampen gikk mot slutten. Arendal kom seg ofte til innleggsposisjoner gjennom inngangen, men Sandviken forsvarte seg mot alt som kom. Nærmest var Arendal med cirka et kvarter igjen å spille. Ballen gikk som en ball i et flipperspill rett foran Sandvikens mål, men Sandviken klarte å blokkere alle tre avslutningene.
Vegard Hansen:
- Jeg er fornøyd med at vi holder nullen for første gang i år, og at vi etter er betydelig bedre enn Sandviken. Jeg synes også det er gledelig at spillerne orker hele kampen, og legger ned mange meter når vi jager vinnermålet. Det jeg ikke kan være fornøyd med er at vi ikke vinner denne kampen, og kanskje heller ikke skaper nok store målsjanser.
Nå venter to kamper mot nummer en og to på tabellen. Først Brattvåg borte neste søndag, før Jerv kommer på besøk 16. mai.
En stor takk til Øyestad IF Fotball som stilte mannsterke til det som var "Øyestad-kampen". I pausekonkurransen vant gutter 2015 5000 kr til lagskassen. Gratulerer!