
Overbevisende oppvisning i Tønsberg
Eik Tønsberg hadde ikke tapt på hjemmebane i år før møtet med Arendal. Der var Arendal overlegne og vant 1-3 etter scoringer fra Andreas Østerud, Håkon Suggelia og Julius Myrbakk.
Det er tydelig at Arendal har konservert den gode formen fra storseieren i siste kamp før ferien. Det fikk hjemmesterke Eik Tønsberg erfare i dag. Arendal var tidvis overlegen, og selv på det velkjente Eik-våpenet lange innkast og cornere ryddet Arendals nykomponerte back-linjen godt unna. Antony Curic fikk sin debut etter overgangen fra slovensk fotball, og viste seg som en smart og duellsterk spiller mot store Eik-spisser. Andreas Skjold fikk også fikk sin debut i dag etter overgangen fra Hødd denne uken. Han startet på venstrekanten og viste at han kommer til å være en håndfull å håndtere for mange forsvarsspillere i denne avdelingen utover høsten.
De to første scoringene kom begge fra innlegg fra høyresiden og kombinasjonen Victorio/Helgesen. Første målet setter nyutnevnt vise-kaptein Andreas Østerud fra kort hold, mens den andre setter Håkon Suggelia knallhard i mål på volley fra elleve meter. Et nydelig treff fra Håkon! Tredje scoringen kommer etter at tidligere Eik-spiller Julius Myrbakk satte på turboen og løp fra Eik-forsvaret før han banket ballen i mål fra 15-16 meter. Eik fikk en redusering på overtid, men seieren var aldri truet.
Vegard Hansen:
- I dag viser vi hvor mye kvalitet vi har i dette laget. Vi spiller ball, og trykker Eik hjem i egen boks. Når vi spiller så bra fotball som vi gjør nå, så kan nesten ikke neste kamp komme raskt nok. Heldigvis må vi ikke vente lenger enn til onsdag før vi får Jerv på besøk, og så er det Notodden til helgen igjen.
Husk onsdagens cupkamp mot Jerv!
De 2300 som overvar sist kamp mot Jerv på Norac stadion fikk oppleve en kamp som hadde alt: seks mål, to røde kort og fantastisk stemning. Billett skaffer du deg her

