Tidenes rekord for Arendal Fotball!
Før det er spilt en eneste obligatorisk kamp i år, kan det allerede fastslås: 2017 blir en rekordsesong for Arendal Fotball - og det er sponsorene som sørger for rekorden!
Arendal Fotball har allerede nådd målet for årets sponsorbudsjett, men daglig leder Bård Sterk-Hansen har forventninger om at det fortsatt vil komme inn nye partnere som kan bidra til å gi klubben ytterligere muligheter for videreutvikling både i 2017 og i årene fremover.
Over 13 millioner kroner
- Vi har nå passert 13 millioner kroner i sponsorinntekter i 2017 gjennom de avtalene som er inngått, og fortsatt gjenstår det mange spennende møter med aktuelle samarbeidspartnere, sier Bård Sterk-Hansen.
"Vi er opptatt av at Arendal Fotball også skal være et attraktivt bedriftsnettverk"
— Bård Sterk-Hansen, daglig leder
Rundt 40 partnere har signert avtaler med Arendal Fotball så langt. - De største bidrar med et syvsifret beløp, samtidig som vi også har gjort avtaler med et titalls partnere som bidrar med mellom 100.000 og 600.000 kroner hver, sier Bård Sterk-Hansen som understreker at klubben har prioritert de største partneravtalene i arbeidet med å signere nye avtaler til nå. - Vi er opptatt av at Arendal Fotball også skal være et attraktivt bedriftsnettverk, og derfor har vi ulike tilbud som er tilpasset den enkelte bedrift. Alle partnere er verdifulle, så derfor håper vi også å få med oss en lang rekke samarbeidspartnere som i denne omgang kanskje vil engasjere seg på et noe lavere nivå, men som likevel er viktige for helheten i de samarbeidsavtalene vi inngår, sier Bård Sterk-Hansen.
Start størst i sør
Selv om Arendal Fotball altså setter ny sponsorrekord i år, så ligger klubben langt etter divisjonskollega Start. Ifølge presseomtale har Start ambisjoner om å øke sponsorinntektene denne sesongen - og i 2016 hadde klubben et sponsorbudsjett på 22 millioner kroner. Arendal Fotball kan imidlertid være iferd med å passere Jerv når det gjelder sponsorinntekter, ettersom Grimstad-klubben de siste årene har operert med 10 millioner kroner i sponsorinntekter.
- De avtalene vi har inngått omfatter både direkte økonomisk støtte og avtaler der partnere i tillegg bidrar med tjenester klubben har behov for. Vi er selvfølgelig helt avhengig av å få inntekter i kroner og øre, men også tjenestesponsorater er viktige for oss fordi det sparer oss for utgifter vi ellers ville hatt. Rundt tre millioner kroner av de 13 millionene vi har avtaler om er knyttet til leveranser av tjenester, opplyser Bård Sterk-Hansen.
PS! Arendal Fotball har årsmøte kl 1800 i kveld, torsdag 2. mars. Da vil budsjettet for 2017-sesongen bli vedtatt, samtidig som årsregnskapet for 2016 blir lagt frem.